זוגיות

"לא טוב היות האדם לבדו..."

כבר הוכיחו מחקרים כי אדם מרבה שנים כשהינו בקשר וזוגיות על פני אדם החי בגפו. קשר טוב בין בני זוג מייצר הרגשת ביטחון, יציבות ושייכות ומהווה בסיס ונקודת המראה טובה לשאר מרכיבי חייו. בזוגיות טובה ומאוזנת מוצא האדם חברות, אמפטיה, תמיכה, הכלה, מקום לבטא עצמו ובו זמנית להיות גם "אני" וגם "אנחנו", על מצע זה נכון להקים משפחה. אבל... גברים ונשים בנויים פיזית ורגשית באופן שונה- רואים וחווים את העולם אחרת ועל כן נוצרים מצבים של אי הבנה בתקשורת ובהתנהגות.

נשים מדברות בשפה רגשית מורחבת בעיקר עם חברות, זקוקות לעידוד, הכלה והקשבה, ופורחות במערכת שבו מרגישות ביטחון ויציבות.

גברים מדברים בשפה מעשית מתקשים בתיאורי רגשות והקשבה, וזקוקים לחיזוקים והוכחה לחוזקם ותפקודם הגברי..

ההבנה וההפנמה כי גברים ונשים שונים תעזור למנוע חלק גדול מהקונפליקטים וכאן נכנס מקום היעוץ והטיפול הזוגי כאשר תפקיד המטפל לשמש כמטווח ומורה את הראיה השונה של דברים אותם אנו פוגשים בחיינו.

על מנת לתחזק זוגיות במיטבה:
-אני אחראי לארועים בחיי וכמה נפח לתת להם

-אני בוחר האם להיות נוכח בארועי חיי או להיעדר, להתנתק ולצפות מהצד במאורעות חיי ולהטיל את העומס על בן זוגי

-אני בוחר האם לפתוח את עצמי להזדמנויות המופיעות לפני, או להישאר מקובע בדפוסים מוכרים וישנים גם כשאינם משרתים אותי כאשר אפשרות אלטרנטיבית היא להיות מוכן ומזומן לשינויים והזדמנויות המגיעות אליי

-האם אנו זוכר\ת את בן\ת זוגי, לראות לשמוע לשתף כפי שהייתי בימים הראשונים לזוגיות עם ההתרגשות הראשונית?

-בייעוץ ובטיפול זוגי ניתן לעצור מאורעות, זכרונות – להגדילם ולנתח בצורה מדוייקת את המרכיבים, לוותר על הדפוסים השליליים שאינם משרתים אותנו ולקבל תחליפים שייצרוזוגיות שונה מזו שאיתה הגענו לטיפול.